لیست اخبار صفحه :5
گزارش عملکرد واحد بهداشت محیط در ایام ارتحال حضرت امام(ره) و قیام خونین  پانزده خرداد

گزارش عملکرد واحد بهداشت محیط در ایام ارتحال حضرت امام(ره) و قیام خونین پانزده خرداد

شهر مقدس قم همه ساله در يوم الله 14 و 15 خرداد، ميزبان خيل عظيمي از كاروان هاي اعزامي و عاشقان روح الله به مرقد مطهر حضرت امام(ره) از استان هاي مختلف كشور مي باشد. با توجه به حضور تعداد کثیری از زائران و مسافرن از اقصی نقاط کشور عزیزمان در قم واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان با اتخاذ تدابیر نظارتی، در راستای حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و زائران و پیشگیری از بروز اپیدمیهای منتقله از آب و غذا فعالیت خود را آغاز نمود.

اقدامات بهداشت محیط در نیمه شعبان

اقدامات بهداشت محیط در نیمه شعبان

با تلاش شبانه روزی کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان قم در ایام نیمه شعبان حدود هزار و 500 کیلوگرم مواد غذایی غیرقابل مصرف و فاسد، کشف و معدوم شد. توقف فعالیت 19 مکان عرضه مواد غذایی به صورت موقت و صدور 27 مورد اخطاریه بهداشتی و رسیدگی به 42 مورد شکایت بهداشتی از دیگر فعالیت های انجام شده در این ایام بود.

فرایند صدور کارت بهداشت به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شد

فرایند صدور کارت بهداشت به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شد

پیرو تفاهمنامه واگذاری خدمات الکترونیک سلامت به دفاتر پیشخوان دولت بین مقام محترم وزارت بهداشت و معاون محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور در راستای کاهش تصدی گری دولت، تحقق اهداف دولت الکترونیک و تکریم ارباب رجوع که در تاریخ 22/2/1394 به عنوان دومین طرح ملی رونمایی گردید و همچنین اجرای موفق پایلوت واگذاری فرآیند صدور کارت بهداشت به پیشخوان دولت در دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران و شهید بهشتی، این مرکز نیز از ابتدای اسفند ماه سال جاری به صورت تدریجی اقدام به اجرای فرآیند واگذاری نمود ه است.

آغاز برنامه بسیج سلامت نوروزی بازرسان بهداشت محیط

آغاز برنامه بسیج سلامت نوروزی بازرسان بهداشت محیط

با عنایت به قرار گرفتن در آستانه تعطیلات نوروزی و حضور تعداد کثیری از مسافران و زائران کریمه اهل بیت(س) در استان قم، به منظور تشدید نظارت و کنترل بهداشت مواد غذایی و بهداشت محیط مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی ، مرکز بهداشت شهرستان با بکارگیری 9 تیم نظارتی از کارشناسان بهداشت محیط در سطح استان، برنامه بسیج سلامت نوروزی را از تاریخ 1 اسفند ماه 94 آغاز نموده و تا 15 فروردین سال 95 ادامه خواهد داد.