• 1400/12/26 - 09:05
  • 135
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیر گروه سلامت و محیط کار دانشگاه علوم پزشکی قم:

استقرار تیم‌های نظارتی بهداشت در محورهای مواصلاتی به قم

نرگس جعفری با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای رعایت نکات بهداشتی در شهر قم به ویژه در روز نیمه شعبان گفت: تیم‌های نظارتی در حرم مطهر بانوی کرامت، مسجد جمکران، مسیر پیاده‌روی نیمه شعبان و محورهای مواصلاتی به قم مستقر شده‌اند.

 
 
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم، نرگس جعفری مدیر گروه سلامت و محیط کار مرکز بهداشت استان قم با اشاره به برنامه‌ریزی‌های مرکز بهداشت برای نیمه شعبان و ایام نوروز اظهار کرد: تیم‌های مراقبتی در حوزه واکسیناسیون و نمونه‌گیری و تیم‌های نظارتی نیز در مکان‌های مختلف از جمله حرم مطهر بانوی کرامت و مسجد مقدس جمکران، محورهای مواصلاتی به جمکران و حرم و همچنین محورهای مواصلاتی شهر مقدس قم درحال فعالیت هستند.
 
وی با اشاره به اینکه 20 تیم دو نفره در داخل مسجد جمکران در کنار خادمان سلامت درحال فعالیت هستند، عنوان کرد: برخی نیز در اطراف جمکران نظارت بر موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی را دنبال می‌کنند و نسبت به مباحث زیست محیطی گزارش‌های لازم را به مسئولان می‌دهند.
 
جعفری با بیان اینکه کنترل کیفیت آب نیز توسط متخصصان در مواکب درحال انجام است، مطرح کرد: پنج تیم در اطراف حرم مطهر مستقر شده و فعالیت‌های مختلف از جمله تاکید بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را دنبال می‌کنند.
 
مدیر گروه سلامت و محیط کار مرکز بهداشت استان قم از استقرار 20 تیم سلامت حرفه‌ای در داخل حرم مطهر بانوی کرامت یاد کرد و گفت: این افراد نظارت بر فعالیت‌های مختلف را به‌عنوان خادمان سلامت دنبال می‌کنند و در این راستا از ظرفیت نیروهای هلال احمر نیز استفاده شده است.
 
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت دانشجویان برای نظارت بر وضعیت بهداشتی فعالیت‌های مختلف در نیمه شعبان عنوان کرد: تیم‌های نظارتی بهداشت قم نسبت به فعالیت اغذیه‌فروشی‌های داخل شهر نیز توجه لازم را داشته و مراقبت هستند تا وضعیت داخل شهر از کنترل بهداشت خارج نشود.
  • گروه خبری :
  • کد خبر : 50313
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید